Zanka

Kurban Bayramı bu yıl, tıpkı Ramazan Bayramı gibi salgının gölgesinde geçiyor. Haliyle bayramlaşmalar da yarım kalıyor. Manisa’da yaşayan yaşlı çift, kendilerini korumak için çareyi kapılarına yazı asmakta buldu…

Manisa'nın Turgutlu ilçesi Kurudere Mahallesi’nde yaşayan 3 çocuk ve 5 torun sahibi Abdurrahman Akça ile eşi Ümriye Akça, yaşadıkları evin girişine astıkları yazıyla korona virüs tedbirlerine dikkat çekti.

Salgın nedeniyle eve misafir kabul etmeyen Akça çifti, kapıya astıkları yazıda, “Değerli kardeşlerimiz, corona virüs riski nedeniyle bayram boyunca misafir kabul edemiyoruz. Kusura bakmayın, bayramınız mübarek olsun” ifadelerine yer verdi.

“TOPLU HALDE OLURSAK RİSK BÜYÜR”

Korona virüs nedeniyle risk grubunda bulunduğunu belirten Abdurrahman Akça, şunları söyledi:

“Corona virüsü nedeniyle bu yazıyı astım. Corona virüsü riskini çok kişi benimsemiyor ama ben riski benimsiyorum. Gün be gün etrafımızda dağılıyor, bunun için bu yazıyı asmakta yarar gördüm. Yazıyı okuyanlar ‘İyi yapmışsın’ diyorlar. Ben de iyi yaptığımı düşünüyorum. Bu kurallara herkes uyarsa inşallah bu hastalığın hakkından gelinir. Toplu halde olursak risk büyür, herkesi bu kurallara uymaya davet ediyorum”

Akça, komşuları ile sosyal mesafeye uygun olarak uzaktan bayramlaşırken, mahalle sakinleri de kurallara uymanın önemini ifade ediyor.

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR