Zanka

Beşiktaş’tan ayrılan Burak Yılmaz, Fransa’nın Lille takımına imzayı attı. Takımda forma giyen Zeki Çelik, 17 numaralı formasını, yıldız futbolcuya verdi…

Burak Yılmaz, Lille ile resmi sözleşme imzaladıktan sonra basın mensuplarının karşısına geçti.

Oldukça heyecanlı olan yıldız futbolcu şöyle konuştu:

* Lille kulübüne, Luis Campos'a ve kulüp yöneticilerine bana güvendikleri için teşekkür ediyorum. Kariyerim boyunca çok büyük ve baskı altındaki kulüplerde oynadım. Bu baskı bana iyi geliyor. Kulübün bana güveni de açıkçası ben de bir baskı yaratıyor.

* Yeni bir maceraya başlıyorum. Bana güvenenleri mahçup etmek istemiyorum. Luis Campos, İstanbul'a geldi, yüz yüze görüştük. Onunla tanıştıktan sonra kararımı verdim.

''GELMEDEN YUSUF VE ZEKİ'Yİ ARADIM''

* Gelmeden önce Yusuf ve Zeki'yi aradım. Sağolsunlar onlar da bana çok güzel bilgiler verdiler. Onların buraya gelip, sahiplenmesi, mutlu olmaları, karar vermemde etkili oldu. Kulübümüzün onları transfer ederek ne kadar doğru bir tercih yaptığını da görmüş oldum. Lille'de evlerinde hissettiklerini ve beni bu eve davet ettiklerini fark ettim.

* Zeki Çelik'e herkesin önünde teşekkür etmek istiyorum. Milli takımda onun kaptanıyım. Türkiye'de saygı ortamı çok daha fazladır. Kendisi direkt bana 'Ağabey lütfen forma hakkında endişelenme, 17 numara senindir, gönlümden veriyorum' dedi.

* Tüm Türkiye, Fransa'da Zeki ve Yusuf'u takip ediyor. İster istemez onları takip ediyoruz. Sonuçta Fransa'da oynayan Türk kardeşlerimiz onlar. Onlardan dolayı aslında takımımıza hakimim.

 Bu içeriğe emoji ile tepki ver


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR